سمان آسمان تاریخ تهران پرواز گرگان

سمان: آسمان تاریخ تهران پرواز گرگان برنامه فرودگاه اردیبهشت

گت بلاگز بین‌الملل سیاست خارجی ترامپ دلواپس کننده است / کوفی عنان

دبیر کل پیشین شرکت ملل گفت فردی در آمریکا بر سر کار آمده و اعتقاد است که پاسخ همه پرسشها را دارد.

سیاست خارجی ترامپ دلواپس کننده است / کوفی عنان

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از ای پی تی ان، کوفی عنان دبیر کل اسبق شرکت ملل گفت: سیاست خارجی ترامپ دلواپس کننده است.
عنان گفت: به نظرم آنچه که هم اکنون در آمریکا می گذرد و هر لحظه الگوی جامعه بین المللی در رابطه با مسائلی چون دمکراسی،حقوق بشر و آزادی مطبوعات و دیگر پرسشها بوده هست، پرسشها خیلی مهمی هستند.
فردی در آمریکا بر سر کار آمده و اعتقاد است که پاسخ همه پرسشها را دارد. ما قصد داریم که این کار را انجام دهیم. ما قصد داریم که همه چیز را پاک کنیم و این کار را به روش خود انجام دهیم. دیر یا سریع آنها به این واقعیت روبرو خواهند شد که آنطور که آنها تصور می کنند این کار راحت و آسانی نیست.
آنها به این نتیجه خواهند رسید که جهت انجام دادن کارها یا باید با مردم همکاری کنند و یا باید به تفنگ هایشان بچسبند وگرنه کاملا شکست خواهند خورد و از شهر بیرون خواهند شد.

عبارات مهم : بین الملل
وی افزود:اما عنوان هدایت پرسشها جهانی از طرف آمریکا در رابطه با آب و هوا،آزادی

مطبوعات، حقوق بشر و دمکراسی با توجه به بیانیه هایی که از واشنگتن صادر می شوند تضعیف شده است هست. نبود اطمینان و این حقیقت که خبر ها عوض کردن می کنند موضوعی است که به سرعت اوضاع را جهت دوستان شما سخت می کند.
این عنوان کار را جهت دیپلمات های آمریکایی و دیگران سخت می کند.اگر من رهبر کشوری هستم و آنها می آیند و با من صحبت می کنند این احساس خوبی به همراه دارد.اما زمانی که مقام و رهبر یک کشور مقاومت می کند این اوضاع دشواری را جهت کار دیپلمات ها و دیگران ایجاد می کند.
دبیر کل پیشین شرکت ملل در ادامه گفت: این مشکلی است که ما را به خود مشغول کرده است.ما در دوره بسیار حساسی قرار داریم.طرف های موجود ضد یکدیگر و نه به نفع هم صحبت می کنند و با هم تعامل ندارند و این اوضاع را سخت می سازد.
عنان افزود: مسئله مذاکره و گفتگو و نقش چین بسیار مهم است.اما باید این کار را پیش از آنکه درها بسته شوند انجام دهیم.چین کشور بزرگی است.آنها نمی خواهند که علنا به آنها دستور داده شود.حل و فصل مسئله شبه جزیره کره جهت آنها بیش از دیگران عنوان مهمی است.
اعتقاد دارم که نیاز به حل و فصل مسئله کره عنوان مهمی جهت همگان است.به نظرم همکاری خوب و سازنده و موثر می تواند راه حلی سیاسی جهت این عنوان پیدا کند. از نقطه نظر نظامی یک نفر می تواند مقابله کند و یک نفر می تواند ترساندن کند.اما اعتقاد دارم که راه حل نظامی اوضاع را بدتر و بدتر می کند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: بین الملل | دبیرکل شرکت ملل | کوفی عنان | سیاست خارجی | دونالد ترامپ | رئیس جمهور آمریکا | جامعه بین الملل | حقوق بشر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog