سمان آسمان تاریخ تهران پرواز گرگان

سمان: آسمان تاریخ تهران پرواز گرگان برنامه فرودگاه اردیبهشت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اظهارات تکان‌دهنده «تارانتینو» راجع به رسوایی اخیر هالیوود

«کوئنتین تارانتینو» گفته که دهه‌ها پیش راجع به آزار جنسی زنان از سوی «هاروی واینستاین» اطلاع داشته و ای کاش همان وقت کاری می‌کرده است.

اظهارات تکان‌دهنده «تارانتینو» راجع به رسوایی اخیر هالیوود

اظهارات تکان دهنده «تارانتینو» راجع به رسوایی اخیر هالیوود

عبارات مهم : تصویر

«کوئنتین تارانتینو» گفته که دهه ها پیش راجع به آزار جنسی زنان از سوی «هاروی واینستاین» اطلاع داشته و ای کاش همان وقت کاری می کرده است.

اظهارات تکان‌دهنده «تارانتینو» راجع به رسوایی اخیر هالیوود

به گزارش ایسنا، «هالیوود ریپورتر» نوشت: «کودنتین تارانتینو» فیلمساز مشهور سینما هالیوود در تصویر العمل به چندین و چند شکایت علیه «هاروی واینستاین» تهیه کننده قدر آمریکایی، گفت: جهت این که کار بیشتری انجام دهم، به اندازه کافی می دانستم… کاش مسئولیت شنیده هایم را می پذیرفتم.

پس از این که آکامی اسکار، بفتا و اخیرا هم موسسه فیلم بریتانیا «واینستاین» را اخراج کردند و هر روز شکایت جدیدی در مورد آزار جنسی از سوی این غول هالیوودی رو می شود، کارگردان «داستان عامه پسند» اعلام کرده مدت ها پیش از این جریانات خبر داشته و ای کاش پیش از این اعتراض خود را اعلام می کرد.

«کوئنتین تارانتینو» گفته که دهه‌ها پیش راجع به آزار جنسی زنان از سوی «هاروی واینستاین» اطلاع داشته و ای کاش همان وقت کاری می‌کرده است.

«تارانتینو» که در بسیاری از پروژه های سینمایی اش با «واینستاین» همکاری داشته، در بروزترین مصاحبه اش با «نیویورک تایمز» گفت: داستان چیزی زیاد از شایعات معمولی بود. اطلاع من هم دست دو نبود. می دانستم چند جا از این کارها کرده هست. ای کاش مسئولیت آنچه شنیده بودم را به عهده می گرفتم. اگر کاری را که باید، انجام می دادم مجبور بودم دیگر با او کار نکنم.

«تارانتینو» همچنین اعتراف کرد که از جریان تجاوز «واینستاین» به «رز مک گوان» ـ یکی از شاکیان مهم این پرونده ـ و چند بازیگر زن دیگر اطلاع داشته است.

این کارگردان مشهور که در ساخت «بیل را بکش»، «هشت نفرت انگیز» و «داستان عامه پسند» با این تهیه کننده بدنام همکار بوده، ادامه داد: تنها کاری که می کردم، به حاشیه راندن این اتفاقات بود. به ضکل یک مساله کلی و بزرگ به این قضایا نگاه نمی کردم. الان من هرچه بگویم، به نظر بهانه های بیهوده می رسد.

اظهارات تکان‌دهنده «تارانتینو» راجع به رسوایی اخیر هالیوود

این فیلمساز ۵۴ ساله سپس خطاب به دیگر مردهای عرصه سینما که از چنین ماجراهایی خبر دارند، نترسند و صدایشان را به گوش دیگران برسانند و به کمک خواهرانشان بیایند.

موج محکوم کردن سوءرفتارهای «هاروی واینستاین» در طول دوران فعالیتش به عنوان تهیه کننده و بنیانگذار دو کمپانی «میرامکس» و «واینستاین»، این روزها سوژه مهم هالیوود است و تقریبا همه بازیگران و سینماگران هالیوودی به این عنوان تصویر العمل نشان داده اند.

«کوئنتین تارانتینو» گفته که دهه‌ها پیش راجع به آزار جنسی زنان از سوی «هاروی واینستاین» اطلاع داشته و ای کاش همان وقت کاری می‌کرده است.

«مریل استرسیپ»، «آنجلینا جولی»، «کیت بلانچت»، «جنیفر لارنس»، «جورج کلونی»، «جسیکا چستین»، «کیت وینزلت»، «لئوناردو دی کاپریو»، «چارلیز ترون»، «الیزا شلسینگر»، «بندیکت کامبربچ» از جمله صورت هایی هستند که تاکنون به جریان رسوایی اخیر سینمای هالیوود تصویر العمل نشان داده اند.

این در حالی است که «هاروی واینستاین» که اکنون تحت بازپرسی پلیس لندن هست، هرگونه اتهام به رابطه جنسی بدون رضایت طرف برابر را رد کرده است.

اظهارات تکان‌دهنده «تارانتینو» راجع به رسوایی اخیر هالیوود

«هاروی واینستاین» از جمله اشخاص مطرح سینمای هالیوود در کنار «کرک داگلاس»، «کلینت ایستوود»، «دیوید لینچ»، «آرنولد شوارتزنگر»، «مارتین اسکورسیزی» و «استیون اسپیلبرگ» است که تاکنون نشان شوالیه دولت فرانسه را دریافت کرده هست. ولی «امانوئل ماکرون» مدیر جمهور فعلی فرانسه اخیرا اعلام کرده قدم هایی جهت بعد گرفتن نشان شوالیه از این تهیه کننده هالیوودی برداشته است.

اخبار انتشار یافته راجع به انحرافات اخلاقی «واینستاین» که نخستین بار در نشریه «نیویورکر» منتشر شد، با تصویر العمل هایی بسیار زیادی در هالیوود رو به رو شده است است و همسر او نیز جهت جدایی از وی اقدام کرده است.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار نیز در یک نشست فوق العاده اعلام کرد که «هاروی واینستاین» را به باعث سوء واکنش‌ها اخراج کرده و آکادمی بفتا نیز اخیرا تصمیم بر اخراج این تهیه کننده هالیوودی گرفت. انجمن تهیه کنندگان آمریکا نیز چنین تصمیمی دارد. شبکه «بی بی سی» هم اعلام کرده همکاری خود را با این تهیه کننده در سریال تازه «بینوایان» قطع کرده است.

فیلم هایی که با تهیه کنندگی «هاروی واینستاین» در طول دوران فعالیت او به عنوان تهیه کننده ساخته شدند، در مجموع ۳۴۱ بار نامزد جایزه اسکار و ۸۱ بار نیز برنده اسکار بوده اند. او جهت تهیه کنندگی فیلم «شکسپیر عاشق» در سال ۱۹۹۸ موفق به کسب جایزه اسکار شد و همچنین جهت تهیه کنندگی تعداد زیادی از نمایش ها هفت بار برنده جایزه «تونی» شده است است.

واژه های کلیدی: تصویر | هالیوود | هالیوود | هالیوودی | تهیه کننده | برنده اسکار | جایزه اسکار | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog